FREELANGER ÇALIŞANLAR ARTIK OFİSLİ OLUYOR

FREELANGER ÇALIŞANLAR ARTIK OFİSLİ OLUYOR

Freelanger adındanda anlaşılacağı gibi serbest çalışan kitleyi içerisinde ihtiva eden bir gruptur. Çok farklı sektörlerden büyük bir iş hacmine ulaşmış olan freelanger çalışan sayısı artık hiçte azımsanmayacak kadar büyük bir kitle haline gelmiştir.Genel olarak hizmet sektöründe faaliyet gösteren ama bazı durumlarda ise parakende sektörünü de içerisine alan DEV BİR BÜYÜKLÜĞE ulaşmıştır ülkemizde.

Bu grubun büyük bir çoğunluğu bilgisayar başında hizmet veren sektörler olmasıyla birlikte bir kısmıda konunun başında sözlediğimiz gibi parakende sektörüne direk fiziksel çalışma ile hizmet veren gruptur.Freelanger çalışanların sektör grubu yüzlerce olmakla birlikte bu grup çalışanların en bilindikleri ;yazılım ,animasyon ,web dizayner ,Seo hizmetleri ,grafikerler şeklinde yüzlerce olarak artırılabilir.Konumuz bu olmadığı için çok fazla örneklendirmedim.

Konumuza gelecek olursak ;freelanger çalışanların en büyük sorun ve sıkıntısı kurumsallaşamamak.Yani bir ofis yada fatura adresine sahip olamamak.Dolayısı ile bu gibi sorunlardan dolayı freelanger çalışan bir kişi işini ne kadar iyi yaparsa yapsın maalesef bazı durumlarda haklı sebeplerden (fatura kesememe ,düzenli bir adresi olamaması,güvensizlik ,sözleşme yapamama vb…) dolayı çok fazla ciddiye alınmamakta.Aynı zamanda bu durum freelanger çalışanları ciddi bir ticari kayba sevketmekte ve bu durumda şevklerini kırmaktadır.

Günümüz koşullarında artık ofis kullanım ve ofiste düzenli bulunma kültürü ve ihtiyacı değişmektedir.Örneğin SİLİKON VADİSİNDE bulunan bir firma Türkiye’de evinden çalışan bir yazılımcı ile çeşitli önlemler alarak bünyesinde bulundurabiliyor ,hemde TAM ZAMANLI olarak.Bu gibi örnekler artırılabilir. İşte bu noktada freelanger çalışanlar için sorunlarını tam anlamıyla çözüme kavuşturan www.bankofis.com.tr, www.ankarasanalofis.com.tr, www.sanalofisankara.com.tr gibi firmalar;

-Fatura kesebilmesi için YASAL ADRES temini yapan,

-Kartvizitine yazacağı PİRESTİJLİ BİR İŞ ADRESİ hizmeti veren,

-Kurumsal kimliğini koruyan,

-Uzaktan Sanal Sekreter hizmeti veren,

-Posta Hizmeti ileGelen postalarını alan ve aynı zamanda bilgisini veren

-Hatta ve hatta örneğin; http://www.bankofis.com.tr, http://www.ankarasanalofis.net, http://www.ankarasanalofis.com.trhttp://www.sanalofisankara.com.tr gibi firmalarda HUKUK ve MUASEBE HİZMETİ desteği bile verilmektedir.

 

SANAL OFİS konusunu tersten örneklendirerek anlatmaya çalıştım. Kısacası yukarıda saydığım hizmetleri alırsınız ve cüzi bir meblağ ödersiniz bu hizmetler karşılığında. Yani freelanger çalışanlar; hem kurumsal kimliğini korumuş olur hem de büyük işler almakta zorlanmazlar. Bence mükemmel bir hizmet ve ankarasanalofis, bankofis, sanalofisankara firmaları ile görüşebilir daha detaylı bilgi alabilirsiniz.Umarım azda olsa sizi aydınlatabilmişimdir.Sizden ricam sanal ofis konusu ile ilgili verdiğim bilgiyi beğendiyseniz ufak bir yorum yapmanızdır.Teşekkürler…

İlginizi çekebilecek makaleler;